Na szczęście islam jest religią pokoju

By | 5 lipca 2016

 

Możemy z radością odnotować, że nie wszyscy terroryści na świecie to muzułmanie. Na liście dziesięciu grup terrorystycznych, które mają na sumieniu najwięcej ofiar śmirtelnych, jest jedna, która nie ma nic wspólnego z islamem – separatyści z Doniecka. A oto ta lista, wraz z łączną liczbą zabitych w zeszłym roku:

Państwo Islamskie-ISIS 8420

Boko Haram (Nigeria) 6299

Al Shabaab (Somalia) 1586

Dżihadyści Huti (Jemen) 1306

Al Nusra (Syria) 924

ISIS na Synaju 604

Rebelianci w Doniecku 597

Dżihadyści Fulani (Nigeria) 572

Tehrik-i-Taliban (Pakistan) 368

Nie możemy na razie dokładnie policzyć ile dokładnie było ofiar innych terrorystów niż islamskich bo szczegółowa baza, którą sprządza Global Terrorism Project nie jest jeszcze dostępna online. W ubiegłym roku sprawcami 15% zamachów nie byli muzułmanie, w 2013 7% osób padło ofiarą terrorystów nie-muzułmańskich.

Zaniepokojonych co jakiś czas zachodni polityk uspakaja, że islam jest religią pokoju. Ostatnio stwierdził tak kanadyjski minister spraw zagranicznych. “Islam jest religią pokoju, która szanuje życie ludzkie”, powiedział minister Stephane Dio. Jest ministrem, więc na pewno wie lepiej niż muzułmańska pisarka Taslima Nasreen, która w roku 1994 uciekła z Bangladeszu do Indii bo otrzymywała I otrzymuje groźby śmierci. Nasreen powiedziała po ostatnim ataku w stolicy Bangladeszu Dhace, że “Żeby stać się terrorystą nie potrzebna jest bieda, analfabetyzm, frustracja, amerykańska polityka zagraniczna ani spisek izraelski. Potrzebny jest islam”.

Dobrze, że islam jest religią pokoju. Strach pomyśleć, co by się działo na świecie, gdyby był religią wojny.

Opublikowane na portalu www.euroislam.p;

One thought on “Na szczęście islam jest religią pokoju

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *