O autorze

P1160816

Grzegorz Lindenberg, Benicjo, Siedem i Serdelek. Zdjęcie robiła kotka Grubcia. Żyją Serdelek i Benicjo, doszedł kot Hrumek.

Kończyłem socjologię, robiłem doktorat i pracowałem w Instytucie Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Dwa lata byłem na Harvardzie w Russian Research Center. Od 1989 zajmuję się mediami, byłem dyrektorem generalnym Agory od jej początku do 1991, twórcą Super Expressu i jego szefem w latach 1991-1996, szefem Businessman Magazine, pomysłodawcą i szefem firm internetowych Super Media i eCard, doradzałem różnym wydawnictwom i portalom.

Teraz jestem redaktorem w start-upie Webnalist, w którym publikowane są dobre dziennikarskie teksty, za których czytanie pobierane są od czytelników groszowe opłaty – żeby autorzy tekstów mieli z czego żyć.

Od 11 września 2001 zacząłem się interesować terroryzmem i islamem i od kilku lat regularnie piszę o tym na portalu euroislam. pl (jestem w zarządzie Stowarzyszenia Europa Przyszłości, które prowadzi ten portal). Okazjonalnie publikuję w Wirtualnej Polsce i Gazecie Wyborczej i innych mediach.

Próbowałem zmienić ustawę o zwierzętach, doprowadzając do stworzenia Koalicji Obrony Zwierząt, jej obywatelskiego projektu ustawy w roku 2011 i zebranie ponad 200 tys. podpisów (ustawa znikła w czeluściach Sejmu).

Jeżdżę regularnie do Włoch od 2002 roku, jestem współautorem pięciu wydań przewodnika „Toskania i Umbria. Przewodnik subiektywny”  i pomagam w prowadzeniu portalu z ofertami miejsc na wakacje w Toskanii www.toskania.org.pl – jeśli chcecie pojechać na urlop do Toskanii to koniecznie obejrzyjcie te oferty. Sprowadzamy też z Włoch świetną oliwę, naprawdę extra vergine od producenta, którego znamy – oferta jest na tej samej stronie.

W październiku 2018 wyszła moja książka „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy” poświęcona wpływowi, jakie na nasze życie będą miały rewolucja CRISPR/Cas9 w biologii i sztuczna inteligencja.

Większe cv jest tutaj.

Strona dotycząca moich propozycji zawodowych (doradztwo, wykłady, warsztaty) jest tutaj.

Mój mail grzegorz.lindenberg@gmail.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *